Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.pl Praca Edukacja

Oferta: Rekrutacja pracowników szkolenie

Rodzaj Kursy i szkolenia
Nazwa kursu

Rekrutacja pracowników szkolenie

Tematyka Rozwój osobisty
Tryb stacjonarne
Organizator J&J Grupa Szkoleniowo Doradcza
Opis

Rekrutacja i selekcja jako podstawowe elementy procesu naboru pracowników.

Działania podejmowane przez pracodawcę w celu przyciągnięcia i dokonania wyboru najlepszego kandydata można porównać do decyzji inwestycyjnej. Korygowanie nieprzemyślanej lub błędnej decyzji może zabierać dużo czasu i okazać się kosztowne. Podjęcie dobrej decyzji może przynieść efekty dalece przewyższające początkowe oczekiwania stron.
Osoba odpowiadająca organizacji, jej kulturze i innym pracownikom, jeżeli jest odpowiednio przygotowana, a także zachęcana do rozwijania i doskonalenia efektywności własnej i organizacji, może stać się źródłem nadspodziewanych korzyści. Wybór właściwej osoby nie musi się wiązać z dużymi kosztami.
Za to nieodzowne są posunięcia rozważne, zaplanowane i staranne przygotowane.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami przeprowadzania rekrutacji i selekcji na stanowiska operacyjne i kierownicze: począwszy od określenia potrzeb personalnych, wyboru metody rekrutacji i selekcji, po omówienie zasad konstruowania kwestionariusza do rozmowy kwalifikacyjnej. Zostaną również przedstawione zasady prowadzenia rekrutacji przez firmę zewnętrzną. Czynności dodatkowe zaś rozbudowane o moduł praktycznej weryfikacji umiejętności i zdolności kandydatów. Szkolenie zakończą praktyczne wskazówki do konstruowania strategii wynagrodzeń dla nowo zatrudnionych pracowników.

PLAN SZKOLENIA

WPROWADZENIE
- Powitanie przedstawienie
- Oczekiwania uczestników
- Zasady współpracy

1. Przygotowanie Firmy do określenia potrzeb personalnych
czasowe zaplanowanie procesu rekrutacji
opis stanowiska, zakres obowiązków, kluczowe kompetencje
profil poszukiwanego kandydata

2. Przygotowanie Firmy do pozyskania pracowników
sposoby dotarcia do kandydata
wewnętrzny/zewnętrzny rynek pracy

3. Przygotowanie Firmy do procesu rekrutacji
ogłoszenie rekrutacyjne
miejsce i czas

4. Rekrutacja przez internet
ogłoszenie internetowe
internetowe bazy danych
preselekcja
interview on line

5. Proces rekrutacji prowadzony przez firmę zewnętrzną

6. Przyjmowanie zgłoszeń i wstępna selekcja
zgłoszenia telefoniczne oraz bezpośrednie
zgłoszenia pisemne

7. Przygotowanie Firmy do rozmowy kwalifikacyjnej
plan wywiadu
pytania zadawane przez pracodawców
kiedy i jakie pytania może zadać kandydat
testy psychologiczne
assesment center

8. Czynności dodatkowe w procesie selekcji

9. Przedstawienie oferty pracy i podpisanie umowy

10. Strategia wynagrodzeń nie tylko dla nowo zatrudnionych pracowników

ZAKOŃCZENIE
Podsumowanie.
Zadanie do wykonania po szkoleniu Strategia personalna dla mojej firmy

Czas trwania szkolenia: 2 dzień (9.00 - 17.00)

Miejsce realizacji szkolenia:
Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni
Al. Zwycięstwa 96/98

Koszt udziału: 790 PLN

Czas trwania 2 dni
Początek 2016-11-04
Dane kontaktowe

sekretariat@jjszkolenia.pl

Lokalizacja pomorskieznajdź stancję
Link do oferty Otwórz w nowym oknie
Tagi
tylko kursy e-learning

Oferty dostarczają serwisy:

Ostatnio przeglądane oferty

Przydatne linki