Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.pl Praca Edukacja

Oferta: PROJEKTOWANIE I SYMULACJA UKŁADÓW PNEUMATYCZNYCH I ELEKTROPNEUMATYCZNYCH - szkolenie zamknięte!

Rodzaj Szkolenia
Nazwa kursu

PROJEKTOWANIE I SYMULACJA UKŁADÓW PNEUMATYCZNYCH I ELEKTROPNEUMATYCZNYCH - szkolenie zamknięte!

Tematyka Inne
Tryb ćwiczenia
Organizator Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-SYSTEMS
Opis

Opis szkolenia Realizując szkolenie zamknięte, każdorazowo tematykę oraz program szkolenia ustalamy indywidualnie z Klientem. Staramy się, aby każdy nasz kurs dostosowany był do odpowiedniej grupy odbiorców z konkretnej branży przemysłu. Także termin oraz miejsce szkolenia, jak również pozostałe indywidualne potrzeby Firmy są ustalane na podstawie przekazanych nam wcześniej informacji.

Cel kursu:
Zapoznanie się z budową i działaniem pneumatycznych i elektropneumatycznych układów sterowania. Poznanie metod projektowania (syntezy) tych układów oraz zapoznanie się z oprogramowaniem symulacyjnym przeznaczonym do analizy układów sterowania pneumatycznego i elektropneumatycznego.


Wielkość grupy 10
Poziom zaawansowania średnio zaawansowany
Wymagania Wiedza z zakresu podstaw pneumatyki i elektropneumatyki.
Uczestnicy szkolenia: Kadra techniczna i inżynierska, projektanci, konstruktorzy i technologowie, użytkownicy systemów pneumatycznych i elektropneumatycznych
Program szkolenia 1. Intuicyjna metoda syntezy pneumatycznych układów przełączających.
2. Przykłady zastosowania intuicyjnej metody syntezy pneumatycznych układów przełączających.
3. Opis elementarnych układów sterowania pojedynczych siłowników pneumatycznych.
4. Opis elementarnych układów sterowania dwóch siłowników pneumatycznych - kursanci będą nabywać praktycznej umiejętności budowy (tablice montażowe) oraz zrozumienia zasady funkcjonowania i działania tych układów.
5. Opis elementarnych układów sterowania z zastosowaniem logiki pneumatycznej (kursanci będą na podstawie schematów oraz wskazówek prowadzącego syntezować układy logiki pneumatycznej na tablicach montażowych, z wykorzystaniem pneumatycznych elementów sterujących i wykonawczych).
6. Nabywanie praktycznej umiejętności wyszukiwania usterek wprowadzanych w syntezowanych układach logicznych przez prowadzącego.
7. Omówienie metody algorytmicznej projektowania pneumatycznych układów przełączających a w szczególności wyjaśnienie pojęcia jednostki taktującej (kaskada pneumatyczna, jednostka krokowa) oraz jej budowa na tablicach montażowych.
Trenerzy Szkolenia prowadzone są przez wysoce wykwalifikowaną kadrę naukową Uczelni Wyższych (przede wszystkim Politechniki Śląskiej), posiadającą rozległą wiedzę techniczną, oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie dydaktyki i prowadzenia szkoleń z poszczególnych dziedzin. Ponadto nasi trenerzy, będący jednocześnie praktykami, prezentują podczas wykładów konkretne sytuacje, z którymi spotkali się w pracy zawodowej.

Do prowadzenia kursów zaangażowano także specjalistów z ośrodków przemysłowych województwa śląskiego, co gwarantuje fachowość oraz wysoki poziom szkoleń.

Czas trwania
Początek None
Dane kontaktowe

Nazwisko Agnieszka Warchoł
Telefon 032 444 93 44
Email info@emt-systems.pl

Lokalizacja śląskieznajdź stancję
Link do oferty Otwórz w nowym oknie
Źródło oferty Logo
Tagi
tylko kursy e-learning
tylko kursy e-learning

Oferty dostarczają serwisy:

Ostatnio przeglądane oferty

Nie przeglądałeś jeszcze żadnych ofert

Przydatne linki