Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.pl Praca Edukacja

Oferta: POLICEALNA SZKOŁA OCHRONY ZDROWIA - Asystentka Stomatologiczna

Rodzaj Szkoły policealne
Nazwa kursu

POLICEALNA SZKOŁA OCHRONY ZDROWIA - Asystentka Stomatologiczna

Tematyka Zdrowie/Uroda
Tryb niestacjonarne (wieczorowe)
Organizator Lokalne Centrum Edukacji "OMEGA"
Opis


Wybierz kierunek:

Policealne Studium Farmaceutyczne
Policealna Szkoła Ochrony Zdrowia (asystentka stomatologiczna)
Policealne Studium Kosmetyczne
Szkoły średnie i gimnazjum
POLICEALNE STUDIUM FARMACEUTYCZNE powrót

Zawód: Technik Farmaceutyczny, symbol w klasyfikacji MEN: 322[10].


» kliknij na zdjęcie aby zobaczyć powiększenie

Nauka trwa 2 lata (4 semestry) i kończy się uzyskaniem tytułu Technika Farmaceutycznego. Słuchacz uzyskuje prawo do pracy w aptekach, hurtowniach, wytwórniach i innych zakładach farmaceutycznych oraz sklepach zielarskich i zielarsko-drogeryjnych. Może podjąć pracę jako przedstawiciel handlowy w branży farmaceutycznej a także prowadzić analizę i kontrolę leków i artykułów sanitarnych w laboratoriach chemicznych. Może też organizować pracę punktu aptecznego.

Nabór odbywa się 2 razy do roku: na semestr jesienny do 1 września, na semestr wiosenny do 1 lutego. Warunkiem przyjęcia jest złożenie dokumentów (świadectwo ukończenia szkoły, podanie, zaświadczenie lekarskie, 4 fotografie, kserokopia dowodu osobistego) i opłacenie wpisowego. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W wyjątkowych wypadkach dyrektor szkoły może zarządzić rozmowę kwalifikacyjną.

Zajęcia prowadzone są w godzinach popołudniowych i w soboty. W Kielcach można także wybrać naukę w grupie dziennej.

W programie nauczania znajdują się wykłady i ćwiczenia z przedmiotów zawodowych takich jak: analiza leków, farmakologia z chemia leków, technologia postaci leku, farmakognozja, psychologia, zdrowie publiczne, anatomia, podstawy prawa i ekonomiki, zajęcia praktyczne, zajęcia sportowo-rekreacyjne, j. łaciński (nadobowiązkowo). W IV semestrze każdy słuchacz odbywa praktykę zawodową w aptece otwartej. Celem praktyki jest przygotowanie przyszłego technika farmaceutycznego do samodzielnego planowania i realizowania zadań zawodowych, zgodnie z jego kompetencjami.

WYBIERZ MIASTO: Kielce, Bielsko-Biała, Kraków, Piotrków Trybunalski, Rzeszów, Tarnów, Warszawa, Zamość

POLICEALNA SZKOŁA OCHRONY ZDROWIA powrót

Zawód: Asystentka Stomatologiczna, numer w klasyfikacji MEN: 322[01].

Nabór odbywa się 2 razy do roku: na semestr jesienny do 1 września, na semestr wiosenny do końca ferii zimowych. Warunkiem przyjęcia jest złożenie dokumentów (świadectwo ukończenia szkoły, podanie, zaświadczenie lekarskie, 4 fotografie, kserokopia dowodu osobistego) i opłacenie wpisowego. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W wyjątkowych wypadkach dyrektor szkoły może zarządzić rozmowę kwalifikacyjną.


W programie nauczania znajdują się wykłady i ćwiczenia z przedmiotów zawodowych takich jak: psychologia, anatomia i fizjologia narządu żucia, podstawy mikrobiologii, farmakologia, zasady i technika pracy asystentki stomatologicznej, pracownia zawodowa, zajęcia praktyczne. W II semestrze każdy słuchacz odbywa praktykę zawodową w gabinecie stomatologicznym. Kształcenie praktyczne odbywa się w nowoczesnych i doskonale wyposażonych gabinetach pod nadzorem odpowiednio przygotowanych specjalistów.

Czas trwania
Początek 2009-07-01
Dane kontaktowe

Email: biuro@omega.szkola.pl

Lokalizacja świętokrzyskieznajdź stancję
Źródło oferty Logo
Tagi
tylko kursy e-learning
tylko kursy e-learning

Oferty dostarczają serwisy:

Ostatnio przeglądane oferty

Nie przeglądałeś jeszcze żadnych ofert

Przydatne linki